-
8mm
8mm Film, Video8 en Super8: Wat zijn de verschillen?
De wereld van analoge film en video kent veel formaten die ooit populair waren. Drie namen komen vaak voorbij: 8mm film, Super8 en Video8. Hoewel ze op elkaar lijken, zijn er grote verschillen in gebruik, kwaliteit en toepassing. In deze blog leggen we alles helder uit, zodat jij weet welk formaat bij jouw nostalgische project past.
Lees verder
-
MP4
Hoe kan je van VHS-banden mp4 maken?
Wil je je oude VHS omzetten naar een modern formaat zoals MP4? In dit blog ontdek je stap voor stap hoe je dat doet, wat je nodig hebt en waar je op moet letten.
Lees verder
-
vhs digitaliseren
Wat komt er kijken bij het digitaliseren van videobanden?
Wil je oude herinneringen bewaren voor de toekomst? Ontdek wat er écht komt kijken bij het digitaliseren van videobanden en voorkom verrassingen.
Lees verder
Trigger
Trigger mee op reis met Beeld en Geluid voor Heel Holland Zoekt!
28 / 10 / 2025
Naast onze eigen roadshow/inleverdagen welke wij organiseren in ANWB vestigingen reist Trigger mee met het evenement Heel Holland Zoekt! Het evenement Heel Holland Zoekt, georganiseerd door Beeld & Geluid, viert 75 jaar Nederlandse televisie. Het doel is om samen met het publiek vergeten televisiefragmenten, bijzondere objecten en persoonlijke verhalen terug te vinden en te bewaren. Veel materiaal ligt nog op zolders of in privécollecties en wordt via dit project opgespoord en toegevoegd aan het nationale archief. Voor meer informatie lees het hele artikel van Beeld en Geluid.
👉 Rol van Trigger op dit evenement:
Heb je nog videobanden, cassettebandjes of ander analoog materiaal dat niet door Beeld & Geluid kan worden opgenomen in de collectie? Trigger is aanwezig om dit beeldmateriaal aan te nemen en professioneel te digitaliseren tegen een vergoeding. Digitalisering van het materiaal gebeurt niet ter plaatse maar op een later moment. Let wel dat hier mogelijk enige tijd overheen kan gaan. Na digitalisering ontvangt de eigenaar bericht en wordt het gedigitaliseerde beeldmateriaal en de fysieke drager netjes teruggestuurd.
De volgende dagen zijn ingepland:
Zaterdag 7 februari: School 7, Den Helder
Zaterdag 14 februari: Bibliotheek Eindhoven
Zaterdag 21 maart: Forum Groningen
Zaterdag 28 maart: Rozet Arnhem
Maandag 30 maart: Beeld & Geluid Hilversum
Meer informatie over het evenement kunt u vinden via de volgende link: https://www.trigger.nl/nieuws/ beeldengeluid-heel-holland- zoekt